O tom není žádných pochyb: Řidiči automobilů důvěřují filtrům Bosch

aku oceneniČtenáři časopisů "AutoBild" a "auto motor und sport" opět zvolili společnost Bosch jako nejlepší značku. Společnost Bosch může být hrdá na vynikající výsledek v kategorii "Filtry": 1. místo.

Kvalitní produkty u Bosch Car Service: Filtry

Filtry Bosch – strážci motoru

Pro nás v Bosch Car Service o tom není pochyb: Kvalitní filtry od společnosti Bosch chrání cenné díly vašeho vozidla. Velmi spolehlivě chrání systém vstřikování, motor a prostor pro cestující před nečistotami, proti oděru a vniknutí drobných částic. A vodě u vznětových motorů. V našich autoservisech jsou proto vždy na skladě nejnovější řady filtrů tak, aby se vyhovělo specifickým požadavkům prakticky každé značky automobilu a modelu vozidla.


Doporučujeme: Pravidelná výměna filtru

Filtry by měly být kontrolovány v pravidelných intervalech odborníkem a podle specifikací výrobce vozidla. Jde o jediný způsob, jak zabránit ztrátám výkonu motoru a předčasnému znečištění oleje. Na souhrnné informace zdraví řidiče a cestujících doporučujeme používat kabinové filtry Bosch s aktivním uhlím. Ty by se také měly měnit po každých ujetých 15 000 km nebo nejméně jednou ročně, například aby se zajistila spolehlivá filtrace škodlivých plynů.


Palivový filtr nafty – nezbytná ochrana pro vstřikovací systémy

filtry 01Hlavním účelem filtru nafty je chránit systém vstřikování a motor proti částicím, vodě a jiným zbytkům v palivu. Odolné těsnění a materiály tělesa, optimální filtrační médium a lepší oddělení vody, to vše činí palivové filtry nafty Bosch ideálním řešením pro vaše auto - i v případě, že používáte bionaftu.

Palivový filtr naftyCo se stane, když je ucpaný palivový filtr nafty?

 • Ztráta výkonu a dokonce i zastavení motoru
 • Snížený nabo přerušovaný přívod paliva
 • Zhoršená činnost palivového čerpadla a možná dokonce zkrat
 • Vnitřní koroze v určitých dílech motoru
 • Zvýšené opotřebení

Benzinový filtr – účinná ochrana proti i nejmenším částicím

filtry 02I nejmenší částice mohou způsobit vážné opotřebení v systému elektronického vstřikování a motoru vašeho auta. V zájmu zajištění optimálního provozu a dlouhé životnost dílů jsou benzinové filtry Bosch schopny z paliva odstranit nečistoty o rozměrech dokonce menších než jedna tisícina milimetru. U karburátorových zážehových motorů zabrání palivové filtry benzinu problémům se startováním a neklidnému chodu motoru. Díky tomu již nedochází ke znečištění trysek.

Co se stane, když je ucpaný palivový filtr benzinu?

 • Ztráta výkonu motoru
 • Snížený nabo přerušovaný přívod paliva
 • Zhoršená činnost palivového čerpadla a možná dokonce zkrat
 • Zvýšené opotřebení

Olejový filtr - aby váš motor fungoval bezproblémově

filtry 03Olejový filtr je nezbytný k ochraně motoru proti nečistotám v motorovém oleji. Krátké trasy a stop-and-go jízda jsou významným zdrojem namáhání. Časté studené starty produkují více kondenzátu a přebytek paliva ve směsi. Důsledky: Vniknutí nespálených uhlovodíků a kondenzátu do oleje. Odpařují se při vysokých teplotách motoru, čímž se dále zhoršují mazací vlastnosti oleje. Abyste nemuseli na tyto věci myslet mezi doporučenými intervaly údržby, doporučujeme použít vysoce kvalitní olejové filtry od firmy Bosch.

Co se stane, když se ucpe váš olejový filtr?

 • Dojde ke zvýšenému opotřebení motoru nebo dokonce k jeho poškození
 • Snížení výkonu motoru
 • Zvýšení spotřeby oleje
 • Unikání oleje

Vzduchový filtr je místem zadržení všech druhů nečistot

filtry 04 Vzduch je trvale přiváděn do vozidla pro chlazení motoru a vytváření správné palivové směsi. Účelem vzduchového filtru je zajistit účinnou ochranu motoru před nečistotami, a následně tak před předčasným opotřebením. Také udržuje nízkou hladinu hluku. Netěsnost a pórovitost filtru vedou k neměřitelnému přívodu vzduchu vstupujícího do sacího potrubí. Vzduchové filtry Bosch mají obzvlášť odolné polyuretanové těsnění, které je přesně přizpůsobeno tvaru tělesa, vyrovnává nerovnosti a zůstává pružné a ohebné v průběhu životnosti celého filtru.

Co se stane, když je ucpaný vzduchový filtr?

 • Nedostatečná příprava směsi paliva/vzduchu
 • Snížený výkon motoru a zvýšené emise
 • Vyšší spotřeba paliva
 • Zvýšené opotřebení způsobené částicemi
 • Problémy se startováním

Kabinový filtr – závan čerstvého vzduchu

filtry 05Zajišťuje příjemnou atmosféru po celou dobu jízdy. Proto musí zachytit z přiváděného vzduchu pyl, prach a další nečistoty. Kabinové filtry Bosch nejen chrání vaše zdraví, ale i systém klimatizace ve vozidle. Kabinové filtry s aktivním uhlím poskytují přídavnou ochranu proti zápachu a škodlivým plynům. Používaný materiál se získává destruktivní destilací skořápek přírodního kokosu s vyloučením vzduchu. Pára nutná k vytvoření voštinové struktury se zahřívá až na teplotu 800 °C. Výsledkem je, že vnitřní plocha 1 g aktivního uhlí je cca 1000 m2 – jinými slovy, jedna kávová lžička odpovídá přibližně velikosti fotbalového hřiště.

Kabinové filtry od společnosti Bosch – aby vše bylo čisté:

 • Nasávaný vzduch filtrují tři vrstvy vláken
 • Zápachy a škodlivé plyny jsou účinně vstřebávány vrstvou aktivního uhlíku
 • Elektrostatické nabíjení zajišťuje filtrování i nejmenších částeček, které by mohly vstoupit do plic
 • Spolehlivý provoz mezi -40 a +85 °C

Autoservis Braný, s.r.o.
U Elektry 650/2 (v areálu ZEZ)
Praha 9 - Hloubětín

Otevírací doba:

Po - Čt - 7.00 - 16.00
Pá - 7.00 - 15.00


Telefon:
+420 606 607 843

více informací...

propan


Nabízíme tlakové lahve Kralupol karavan kompozit s propanem.

více informací...

kolobezky

Servis a prodej elektrokoloběžek.
Jsme autorizovaný prodejce a servis
koloběžek Hugo Bike a Perut.

více informací...

slavia


Nabízíme vám přímou likvidaci pojistné události u pojišťovny Slavia.

Nové zařízení pro měření geometrie HUNTER HawkEye Elite.

Jedná se o nejmodernější technologii, která plní požadavky výrobců všech značek vozidel, kterým jsme doplnili výbavu našeho autoservisu.

 

akce 1 geometrie

Servis motocyklů všech běžných značek.

Od roku 2015 nabízíme také opravy a pravidelný servis motocyklů všech běžných značek. Provádíme servisní prohlídky, běžný servis, pneuservis a zajišťění TK.

akce 2 moto

Nový pneuservis Hunter.

Od listopadu 2021 provozujeme nový pneuservis s nejmodernější technikou od firmy Hunter - plně automatická vyvažovačka Hunter RFE a plně automatická přezouvačka Hunter Revolution.

 

akce 3 pneuservis

pylon bosch